Hediye olarak Takı

Hediye almak karşımızdaki insana verdiğimiz değeri ve hissettiğimiz duyguları ifade etmenin en güzel yollarından biridir. Hediye takı almak ise hediye verdiğimiz insanla kurduğumuz ya da kurmak istediğimiz bağın çok daha güçlü olmasını istediğimizi anlatır. Kişinin günlük hayatında taşıyacağı takılar doğru seçildikleri zaman herkes için ideal hediye olabilirler. Doğru takı seçimi yapmak için dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar olduğu da unutulmamalıdır. Takının kime alındığı, ne anlam ifade ettiği, kullanışlılığı veya ne kadar özenle sunulduğu gibi unsurlar hediyeyi çok daha özel kılmak için önemlidir. Özenle seçilmiş bir hediyenin kişi üzerindeki etkisi çok daha yoğun olacak ve istenen duygunun aktarılmasına yardımcı olacaktır.


HEDİYE TAKI SEÇERKEN

Günlük hayatta ya da özel günlerde takı kullanmak kendimize ve görünüşümüze gösterdiğimiz özenin bir işareti niteliğindedir. Kişinin hayatına, bakış açısına, zevklerine ve tercihlerine uygun modeli seçebilmek alacağınız hediyeyi daha anlamlı kılacaktır. Örneğin hediye aldığınız kişi günlük hayatında takı kullanma alışkanlığına sahipse, gündelik hayatta daha rahat kullanabileceği ve kolay bağ kurabileceği bir parça tercih etmek doğru olacaktır.

Gündelik ve Zarif

Günlük hayattında sıklıkla takı kullanan birine hediye alırken, farklı tarzda kıyafetleri ile rahatça kullanabileceği, çok baskın renk ve desenleri olmayan, zarif ve minik ürünleri tercih edebilirsiniz. Gui’nin Tiny ve Tiny II kolyeleri, Kibrit küpeleri, Uno halka küpeleri veya pastel renkli Diago bileklikleri günlük kullanıma uygun, birçok kombinasyon ile rahatlıkla uyum sağlayabilecek takılardır.


Tiny II kolye / Tiny kolye / Diago bileklik

Renkli ve Cesur

Geometrik, renklerin daha yoğun ve özgün bir şekilde kullanıldığı tasarımlar hem şık hem de eşsiz birer parça olarak harika bir hediye olabilir. Takının hediye edileceği kişinin sevdiği renklerin yoğun olarak kullanıldığı ürünleri tercih etmek hem karşınızdaki insanı ne kadar iyi tanıdığınızın bir göstergesi hem de arkadaşınız için hoş bir sürpriz olacaktır. Cesur ve renkli bir dış görünüşü tercih eden birine hediye almayı düşünüyorsanız Tiger, Santa, Eye veya Moon gibi Gui’nin renk ve desenlerinin daha yoğun kullanıldığı ürünlere göz atabilirsiniz.

Tiger bileklik / Santa bileklik / Eye bileklik

Cesur ve Şık

Hediye alacağınız kişinin iddialı zevkleri varsa, kıyafet kombinasyonlarında takıyı cesur ve ön planda kullanmayı tercih ediyorsa, Gui’nin ekstra kalın bilekliklerine bir göz atın deriz. Böylece siz de cesur bir tercih yapabilirsiniz.

Tasarım ve Hikayesi

Takılar hem tasarımları, hem de tasarımlarında belirleyici olan hikayeleri ile eşsiz hale gelirler. Hediye alacağınız kişinin takının hikayesi ile kurabileceği bağları göz önünde bulundurarak tercihinizi yaptığınızda aldığınız hediyenin sevdiğiniz kişide bırakacağı iz çok daha kalıcı olacaktır.

Takımlar

Bazılarımız sevdiği kişiye bileklik, kolye, küpe veya yüzük gibi tek bir takı almak yerine kişinin tüm bu ürünleri bir arada kullanabileceği bir takım almak da isteyebilir. Bu gibi bir tercihiniz varsa Hermann, Glitch veya Noah gibi Gui’nin takım olarak tasarlanmış ürünlerini inceleyebilirsiniz.


Hermann / Glitch / Noah Nude

Kullanılan Materyallere Dikkat Edin

Hediye takı alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli unsur da takının rahat bir şekilde kullanılabilir olmasıdır. Takı tasarımında yaygın olarak kullanılan pek çok materyalin ciltte alerji yapabileceği unutulmamalıdır. Pirinç, gümüş, altın ya da titanyum gibi maden ya da alaşımların tercih edildiği tasarımlar herhangi bir alerji riski oluşturmayacağından çok daha konforlu bir kullanım deneyimi sağlar. Doğru malzeme seçimi sayesinde değer verdiğiniz insana her zaman keyifle takabileceği bir takı hediye edebilirsiniz. Gui’nin kolye ve küpelerinin metal aksamlarının tümü gümüş üzerine 14 ayar altın kaplama, bileklikleri ise pirinç üzerine 18 ayar altın kaplama ile üretilmektedir, dolayısıyla hipoalerjenik özelliğe sahiptir ve hediye alacağınız kişinin cildine zarar vermeyecektir.

Bedenli Ürünler

Takıların kullanılabilir olması için kişiye tam olarak uyum sağlaması da çok önemlidir. Özellikle yüzük gibi farklı beden seçeneklerinin olduğu ürünlerde ölçüye dikkat edilmesi gerekir. Eğer takı hediye edeceğiniz kişinin parmak ölçüsünden emin değilseniz ürünün değiştirebilir olmasına dikkat etmek ölçü konusunda rahat davranmanıza yardımcı olacaktır. Elbette imkânınız varsa hediye aldığınız kişinin beden ölçülerine en iyi uyacak modeli tercih etmek hediyenizin daha etkileyici olmasına katkı sağlar. Örneğin, hediye alacağınız kişinin kullandığı yüzüklerden birinin çapını ölçerek onun parmağına en uygun bedenli ürünü satın alabilirsiniz.

Doğru Hediyeyi Seçmek Kadar Doğru Şekilde Vermek de Önemli

Hediye olarak takı almak oldukça zarif bir tercihtir. Takı almak duygusal bağ kurmak anlamına gelir. Üzerine düşünülmüş hediyelerin arasında takılar her zaman ön plana çıkar. Ancak süreci daha da özelleştirmek ve eşsiz kılmak için sıradan bir paketleme yerine özenle paketlenerek takdim edilen ürünleri tercih edebilirsiniz. Hediyenize eklenmiş bir not, hediyenin yaratacağı etkinin çok daha fazla olmasına yardımcı olur. Hayal gücünüz ve hediyeyi aldığınız kişinin zevklerini ön planda tutarak siz de en doğru hediyeyi seçebilir ve karşınızdaki kişiden aldığınız ömür boyu unutulmayacak bir gülümseme ile mutluluğa ortak olabilirsiniz.


Takılarınızı keyifle kullanmanız dileğiyle...

Gui