İyi Bir Gün Geçirmenin İpuçları

Bahar nihayet geldi dediğinizi duyar gibiyiz. Bir sabah uyandınız ve o muhteşem mavi gökyüzünü ve parıldayan güneşi gördüğünüzde kendinizi anında daha iyi hissettmediniz mi?


Hava durumu veya sabahları nasıl bir hisle uyandığımız gibi küçük şeyler dahi tüm günümüzün nasıl geçeceğine etki edebiliyor. Bu yüzden, hava nasıl olursa olsun, her günü sizin için bir bahar günü kadar keyifli hale getirebilecek bazı basit ipuçlarına göz atmaya ne dersiniz?


Sun Bileklik


Duruşunuzu Değiştirin

Ruh halinizi değiştirmenin en hızlı yolu duruşunuzu değiştirmektir. Genellikle, kendimizi düşük hissettiğimizde, omuzlarımız düşer, sırtımız kamburlaşır ve başımız yere düşecekmişçesine ağırlaşır. Omuzlarınızı geriye alın, göğsünüzü dışarıya çıkarın, derin bir nefes alın ve gülümseyin! Duruşunuzu veya oturma şeklimizi değiştirmenin yarattığı farkı hissedin.


Doğru Nefes Alın

Rahatlamak ve gevşemek için yavaş, derin ve uzun nefesler almayı deneyebilir, ruh halinizi düzeltmek içinse, hızlı ve kısa nefesler almak size enerji verebilir.

Yüz Egzersizleri Yapın

Gerginliğimiz ilk olarak yüz kaslarımıza yansır. Gergin veya huzursuz hissettiğinizde tüm yüzünüzdeki kasları sıkıp bırakarak basit yüz egzersizleri yapabilir ve yüzünüzdeki gerilimi azaltabilirsiniz.

Gülümseyin

Gün içinde karşılaştığınız kişilere gülümseyin, onlar da size gülümseyecektir ve bu olumlu anların vereceği mutluluk gününüzü çok daha keyifli bir hale getirecektir.

Kullandığınız Kelimeleri Değiştirin

Nasıl hissettiğimizi ya da günümüzü anlatmak için kullandığımız kelimeler gerçekten önemlidir. Güne olumsuz düşüncelerle başlar ve olumsuz bir dille konuşmaya devam ederseniz, olumsuz bir döngünün içine hapsolabiliriz. Olumsuz konuşmayı olumlu konuşmayla değiştirin ve gününüzün gidişatındaki farkı görün.


Kendinize Özen Gösterin

Güne erken ve ılık bir duşla başlamayı deneyin. Evden çıkmayacak dahi olsanız, özel bir gün gibi davranıp giyiminize özen gösterin. Gün içinde karşılaşacağınız aynadaki görüntünüzün sizi çok daha iyi hissettirebileceğini unutmayın.

Müzik Dinleyin

Müzik dinleyin, ve size kendinizi iyi hissettiren parçaları seçmeye özen gösterin. Müziğin sizi nasıl motive ve mutlu edebileceğini unutmayın.

Güzel Kokuların Etkisinden Faydalanın

Güzel kokuların etkisini de unutmayalım. Sabahları taze demlenmiş kahvenin kokusunu duymak bile keyifli bir ana dönüşebilir. Örneğin bulunduğunuz ortamda kokusunu sevdiğiniz bir mum yakabilir veya sevdiğiniz bir demet taze çiçek ile gününüzü renklendirebilirsiniz.


Bu basit ipuçlarını uygulayarak her gününüzün ruhumuza neşe veren güneşli bahar günleri gibi olmasını dileriz.


Gui