Takılarınızı Nasıl Düzenleyebilir ve Saklayabilirizsiniz?

Çok sevdiğimiz ve her birine ayrı anlamlar yüklediğimiz takılarımızı uzun ömürlü kılmak ve rahat kullanabilmek için uygun şartlarda ve organize şekilde saklamak gerekir.


Kolyelerinizi, bilekliklerinizi, yüzüklerinizi, küpelerinizi ve diğer takılarınızı bir yığın halinde saklamamalısınız. Farklı takı türlerinin ayrı ayrı tasnif etmek ve saklamak hem işinizi kolaylaştıracak hem de takılarınızı koruyacaktır.


Genel olarak, takılarınızı sabah giyindiğiniz yere yakın bir yerde saklamak en idealidir. Bu, bir kıyafet seçmenize ve aynı noktada aksesuar eklemenize izin vererek sabah rutininizi düzene sokmanıza yardımcı olur. Mevcut alana bağlı olarak, takı koleksiyonunuzu bir kutuda şifoniyeriniz üzerinde veya bir çekmecede düzenleyebilirsiniz.


Split Kolye


Sadeleştirin

Takıları düzenlemeye başlamadan önce koleksiyonunuzda hasarlı veya artık takmadığınız parçalar olup olmadığını inceleyin. Kullanmadığınız veya hasarlı olan takıları atmak yerine onarmak veya arkadaşlarınıza vermeyi tercih edebilirsiniz. Bu aynı zamanda takılarınızı temizlemek için iyi bir zamandır, organize etmeye başlamadan önce uzun zamandır bakımını yapmadığınız takılarınızı temizleyebilir ve kullanıma hazır hale getirebilirsiniz . Peki ayırdığımız ve bakımlarını yaptığımız bu takıları nasıl organize etmeli ve saklamalıyız?

Bir Takı Çekmecesi Belirleyin

Takılarınızı düzenlemek için dolabınıza veya yatak odanıza bir çekmece atayın. Sığ çekmeceler genellikle en iyi şekilde çalışır, parçalara kolayca erişilebilmenizi sağlar. Bu çekmecede farklı boyutlarda bölmeleri olan bir düzenleyici kullanabilirsiniz, böylece kolyeleri, bilezikleri, küpeleri ve daha fazlasını ayrı yuvalarda organize edebilirsiniz. Çekmecede yeriniz varsa, saklama alanınızı ikiye katlamak için üst üste iki düzenleyici kullanabilirsiniz.

Kapaklı Düzenleyiciler Kullanın

Takılarınızı şifoniyer veya bir tezgah üzerine yerleştireceğiniz düzenleyici kutular içinde de saklayabilirsiniz. Kullanacağınız düzenleyicilerin kapaklı olmasına özen gösterebilirsiniz. Değerli olsun olmasın tüm takılarınız hava almayan kapalı kutularda saklandığında tozdan korunacak ve ömrü uzayacaktır. Özellikle bronz, pirinç veya gümüş takılarınızın hava ile temasını minimumda tutarak ilk günkü parlaklıklarını korumalarını sağlayabilirsiniz.


Takıları Kendi Kutularında Saklayın

Bazı özel takılar satın aldığınızda kendilerine ait kutuları ile gelirler. Saklamaya uygun kutuları ile gelen takılarınızı çekmecenizde kendi kutuları içinde saklayabilirsiniz. Eğer kapalı bir takı düzenleyiciniz yoksa takıları kendi koruyucu kutularında tutarak bu kutuları uygun bir yerde organize etmek oldukça mantıklı olacaktır. Böylece takılarınız tozlanmayacak ve diğer aksesuarlarınızda temas edip çizilmeyecektir. Tüm takıların, uzun ömürlü olması ve ilk günkü gibi temiz ve parlak görünümü korumaları için özenli saklanmaya ihtiyaç duyduğunu unutmamak gerekir.


Uno yüzük


Eski Obje ve Eşyalardan Faydalanın

Eski obje ve kutuları değerlendirerek takılarınızı saklamanın ve sergilemenin yaratıcı ve estetik yollarını da bulabilirsiniz. Bu kaseler, tepsiler, antika tabaklar, bilezikleri veya yüzükleri saklamak için iyi bir çözüm olabilir.


Pratik Çözümler Üretin

Zaman zaman yorganın altına girdikten sonra takılarımızı çıkarmadığımızı hatırlar ve çıkarma ihtiyacı hissederiz böyle durumlar için komodinin üzerinde küçük bir kap bulundurarak çıkarmayı unuttuğunuz küpeleri veya kolyeleri düşürmemek için güvenli bir alan yaratabilirsiniz. Aynı şekilde banyonuzda da o anda çıkaracağınız takılar için bir kap veya kutu bulundurabilirsiniz.

Çok severek kullandığınız takılarınızdan kısa zamanda vazgeçmemek ve onları ilk günkü gibi temiz ve parlak görünümleriyle kullanabilmek için özenli saklanmaya ihtiyaç duyduğunu unutmayın.


Gui